اخبار سیاسی

اولین اقدام وزارت خارجه عراق درباره حمله آمریکا به حشد

ایسنا نوشت: وزارت خارجه عراق ضمن محکوم کردن اقدام نیروهای آمریکایی در بمباران مقرهای تیپ های وابسته به حشد شعبی گفت، این حمله به منزله نقض علنی حاکمیت عراق است.

2 اسفند 1398

عید امنیتی فرانسوی ها؛ استقرار 100 هزار پلیس در سرتاسر فرانسه

وزارت کشور فرانسه گفت با توجه به ادامه شرایط فوق العاده امنیتی در این کشور، قرار است 100 هزار نیروی پلیس و ژاندارمری برای تأمین امنیت شب سال نو در سرتاسر این کشور مستقر شوند.

1 اسفند 1398

چاووش اوغلو: بعضی به دنبال تبدیل کردن لیبی به یک سوریه دیگر هستند

وزیر امور خارجه ترکیه روز شنبه گفت عده ای به دنبال تبدیل کردن لیبی به یک سوریه دیگر هستند.

29 بهمن 1398

پل ورسک، پل پیروزی

در هر برهه ای از زمان و هرجا که اراده ای توانا به منصه ظهور می رسد، در پی آن شگفتی ها پدید می آید. شگفتی هایی که دراین میان فقط اهل نظر می توانند به عظمت آن پی ببرند.

28 بهمن 1398

ابراز نگرانی سازمان همکاری اسلامی از لایحه شهروندی هند

به گزارش خبرنگاران به نقل از العالم، سازمان همکاری اسلامی در بیانیه ای از تاثیر لایحه جنجالی شهروندی هند بر شرایط اقلیت مسلمانان هند ابراز نگرانی کرد.

23 بهمن 1398

ائتلاف البناء قصی السهیل را به عنوان نامزد نخست وزیری عراق معرفی می نماید

یک عضو ائتلاف البناء که خود را بزرگترین فراکسیون مجلس عراق خوانده گفت این ائتلاف میخواهد قصی السهیل وزیر آموزش عالی را به عنوان گزینه نخست وزیری معرفی کند.

19 بهمن 1398

آمریکا درصدد بازگرداندن عراق به بند 7 منشور سازمان ملل است

یک تحلیلگر سیاسی عراق گفت، آمریکا پس از ناکام ماندن در طرح تسلط بر عراق، با اجیر کردن گروه هایی برای ایجاد هرج ومرج در صحنه اعتراضات عراق می خواهد این کشور بار دیگر تحت بند هفت منشور سازمان ملل قرار بگیرد.

13 بهمن 1398

خروج؛ از جدیدترین فیلم ابراهیم حاتمی کیا چه می دانیم؟

ابراهیم حاتمی کیا سال جاری با فیلم خروج به جشنواره فجر می آید؛ فیلمی که از اوایل تابستان مراحل پیش فراوری خود را شروع کرد و بازیگران آن اواسط شهریور جلوی دوربین رفتند.

12 بهمن 1398

سنندج پایتخت نوروز در ایران می شود

شهردار سنندج، با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که سنندج پایتخت نوروز در ایران و قسمتی از آسیا شود، گفت: در دو سال گذشته نوروزهای متفاوتی در استادیوم 25 هزار نفری شهر سنندج برگزار شده است.

7 بهمن 1398

بازیکن جدید پرسپولیس در راه ایران، امروز آخرین مهلت ارسال لایحه

به گزارش خبرنگاران، محمدحسن انصاریفرد درباره پیشنهاد تیم اماراتی به گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس گفت: به ما که پیشنهادی نرسید. اینکه صحت خبر چقدر است را نمی دانم.

4 بهمن 1398

فال روزانه 13، 09، 1398

فال روزانه چهارشنبه 13 آذر 1398چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان استتولدتان را تبریک می گوییم، در سالی که در پیش رو دارید از چیزی هراس نداشته باشید و با جسارت بیشتر، حق تان را از روزگار بگیرید. پیشرفت های چشمگیری خواهید داشت و افرادی که چشم دیدن بالارفتن...

30 دی 1398

شهاب الدین صدر:به مجلسی نیاز داریم که تحت تاثیر لابی های مختلف نباشد

یک نماینده پیشین مجلس تاکیدکرد که به مجلسی کار آمد که عصاره ملت باشد و تحت تاثیر لابی های مختلف نباشد نیازمند هستیم.

28 دی 1398

اسد: آمریکا نفت سوریه را می دزدد، البغدادی را کشتند چون اسرار مهمی داشت

رئیس جمهور سوریه، با تشبیه دولت آمریکا به رژیم نازی آلمان، گفت که این کشور در حال سرقت منابع نفتی سوریه است.

17 دی 1398

قانون تجارتی را اجرا می کنیم که مربوط به 200 سال قبل است

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: امروز قانون تجارتی را اجرا می کنیم که مربوط به 200 سال قبل است.

5 دی 1398

یک سوال مهم: چرا علی مطهری قرص ضد بارداری با خود دارد!؟

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس، در جریان پرسش و پاسخ دانشجویان در جواب یک از دانشجویان گفت قرص ضدبارداری هم بخواهی دارم!

4 دی 1398

10 تحول مهم مالی دنیا در 2016

فرارو: سال 2016 مثل هر سال نویی با شادی آغاز شد ولی نه در بازارهای سهام. اولین هفته کاری در بازار سهام نیویورک، بدترین در تاریخ بود. هر سه شاخص عمده این بازار در یک هفته بیش از 6 درصد افت کردند.

30 آذر 1398

پازل های مالی آقای رییس جمهور سرمایه دار

هفته نامه مثلث: دونالد ترامپ رییس جمهور کاملا متفاوتی است. او به عنوان یک سرمایه دار معروف که تاکنون ورودی مستقیم به عالم سیاست نداشته است برای اداره اقتصاد داخلی و بین المللی آمریکا دارای ایده های منحصر به فردی است.

30 آذر 1398

75 میلیون و 600 هزار نفر یارانه می گیرند!

وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی گفت: باتوجه به اینکه حدود 75 میلیون و 600 هزار نفر از یارانه استفاده می کنند درمی یابیم که بخشی از دهک نخست درآمدی کشور به طور طبیعی از دریافت یارانه محروم می شوند.

25 آذر 1398

شکاف در کابینه دولت جانسون بر سر نحوه اجرای برگزیت

ایرنا نوشت: اعضای دولت بوریس جانسون درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در موعد مقرر و برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام دچار اختلاف نظر جدی شده اند.

19 آذر 1398

همایش ایالات متحده، حقوق بشر و گفتمان سلطه برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه تهران، مرکز تحقیقات سیاست خارجی و دیپلماسی عمومی دانشگاه تهران با همکاری دانشکده مطالعات دنیا و انجمن ایرانی مطالعات دنیا به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی همایش ایالات متحده، حقوق بشر و گفتمان سلطه برگزار می نماید.

11 آذر 1398
تعداد: (109)