نوسازی 40 درصد بافت فرسوده تهران

شهردار تهران از نوسازی 40 درصد بافت فرسوده تهران خبر داد.

نوسازی 40 درصد بافت فرسوده تهران

به گزارش خبرنگاران، پیروز حناچی در حاشیه مراسم پنجاهمین سالگرد تأسیس سازمان نوسازی شهرداری تهران در جمع خبرنگاران گفت: مناطق 17 و 18 از نقاط مهم در شهر تهران محسوب می شوند که خط آهن تهران - تبریز در آنها قرار گرفته بر همین اساس برای بازآفرینی شهری محلات این منطقه مسابقه ای طراحی شده که تعداد زیادی از طراحان در این مسابقه شرکت کردند تا برای فضاهای آزاد شده در قبال انتقال این خط آهن به زیر زمین طرح های خود را ارائه کنند.

وی افزود: این مسابقه در دو مرحله اجرا شد و در مراسم امروز برگزیدگان آن مورد تقدیر قرار گرفتند. طول محور خط آهن تهران - تبریز حدود 9 کیلومتر است که یکی از پروژه های بزرگ بازآفرینی شهری در دنیا محسوب می شود.

وی ادامه داد: تلاش می کنیم این محدوده را به عنوان یک فضای زنده شهری معرفی کنیم و با برگزاری این مسابقه ایده های اولیه اجرایی برای این پروژه که یکی از بزرگترین محورهای طراحی شهری در دنیا تلقی می شود، فراهم شود.

شهردار تهران در خصوص اینکه این پروژه به صورت تجاری یا اداری و یا مسکونی است، گفت: قطعاً جنس این پروژه به صورت ترکیبی تجاری و اداری خواهد بود و بارگذاری سبک بر روی آن انجام خواهد شد.

حناچی در خصوص بافت فرسوده شهر تهران نیز گفت: قطعاً بافت های فرسوده در تهران عوامل بسیاری از جمله عوامل اقتصادی و اجتماعی وابسته است. به هر ترتیب تهران تاکنون 40 درصد از آن چیزی که به عنوان بافت فرسوده در آن مشخص شده به صورت موفقیت آمیز نوسازی کرده است و در این جهت امتیازاتی که برای سازندگان و مالکان فراهم شده بود، تأثیر بسیاری داشته است. قطعاً همین جهت تشویقی را برای سازندگان حرفه ای و مردم ادامه خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نوسازی 40 درصد بافت فرسوده تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوسازی 40 درصد بافت فرسوده تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید