سونی از برنامه های خود برای پلی استیشن 5 و نسل بعد می گوید

سونی به تازگی آمار و ارقام تجاری خود مربوط به سه ماهه اخیر سال اقتصادی اش را منتشر نموده است. مراسم سونی برای سهام داران، در کنار اعداد و ارقام تجاری، از برنامه های آینده این شرکت برای برند پلی استیشن هم اطلاعات خوبی ارایه داد. طبق گفته سونی، نسل بعدی کنسول پلی استیشن در عین ادامه جریان فعلی آن ها، تکنولوژی های جدید و انتخاب های بیشتری را در مقابل مخاطبان پلی استیشن قرار خواهد داد.

سونی از برنامه های خود برای پلی استیشن 5 و نسل بعد می گوید

طبق گفته سونی، کنسول نسل بعدی آن ها یا همان پلی استیشن 5 قرار است جهش گرافیکی بسیار بزرگی داشته باشد و تجربه هایی را به مخاطب ارایه دهد که آن ها بتوانند کاملا غرق بازی شوند. سونی می گوید که توانایی پردازش گرافیکی بالاتر و سرعت بیشتر رندر، به لطف بهبود سخت افزار و هم چنین استفاده از حافظه های اس اس دی که مختص کنسول طراحی شده اند، محقق شده است.

در کنار ارایه بازی ها مثل گذشته، یعنی هم به صورت دیسکی و هم به صورت فروش دیجیتال به وسیله پلی استیشن نتورک، بازی های نسل بعد سونی به صورت استریم شده هم ارایه می شوند. سونی می گوید که سرویس های Remote Play و PlayStation Now در نسل بعدی نقش بسیار بزرگتری خواهند داشت.

در مراسم سونی، به این موضوع اشاره شد که سونی با ارایه بهترین سخت افزار ممکن، استفاده از سرویس های استریم و پردازش ابری و فراوری محتوای شگفت انگیز، کوشش خواهد نمود تا نسل بعدی پلی استیشن را باز هم به عنوان بهترین گزینه برای بازی کردن معرفی کند. همکاری سونی و مایکروسافت برای پیشرفت تکنولوژی های استریم بازی و سرویس های ابری هم نقش مهمی در گسترش حضور سونی در حوزه استریم بازی خواهد داشت.

سونی می گوید که از نظر آن ها پشتیبانی از بازی های نسل قبلی، یا همان قابلیت Backwards Compatibility اهمیت بسیاری دارد و در نسل بعد، تمرکز بسیاری روی این موضوع خواهند داشت. از طرفی سونی دوباره تاکید نموده نسل بعدی از بازی های دیسکی، وضوح تصویر 8K و صدای سه بعدی و اس اس دی و قابلیت گرافیکی Ray Tracing هم پشتیبانی خواهد نمود. از بین بردن صفحه های لودینگ، یکی از تمرکزهای سونی در نسل بعد خواهد بود. سونی در راستای بهبود بازی ها و استفاده بهینه از قابلیت های نسل بعد، رابطه خود با شرکت های بازی سازی را هم بهتر و بیشتر خواهد نمود.

سونی هم چنین تاکید نموده است که انتظار دارد پلی استیشن 4 تا سه سال آینده سوددهی داشته باشد و حتی نقشی مهم در نسل بعد خواهد داشت. به نظر می رسد که باید منتظر ادغام بازی های نسل بعد با بازی های پلی استیشن 4 باشیم؛ طوری که ظاهرا پلی استیشن 4 به عنوان کنسول پایه و ارزان در نسل بعد هم حضور خواهد داشت. در ادامه صحبت های سونی در راستای پشتیبانی و سوددهی کنسول پلی استیشن 4 این شرکت هم چنین به عرضه بازی های بزرگ و تراز اول مثل دث استرندینگ و لست آو آس برای این کنسول اشاره نموده است.

سونی نهایتا از آمار و ارقام سرویس های خود هم صحبت کرد. در حال حاضر 5.6 میلیون نفر به صورت فعال از سرویس Remote Play روی پلی استیشن 4 استفاده می نمایند. سرویس PlayStation Now بیش از 700 هزار نفر مشترک دارد و 170 شرکت بازی سازی از این سرویس پشتیبانی می نمایند. سونی می گوید که برنامه دارند در آینده مشترکان این سرویس را به بیش از 5 میلیون نفر برسانند.

طبق گفته سونی، نسل بعدی پلی استیشن روی ارایه تمام گزینه ها و انتخاب ها تمرکز خواهد داشت. مخاطبان پلی استیشن این انتخاب را دارند که بازی های خود را به صورت دیسکی، به صورت دیجیتالی یا به صورت استریم تهیه و تجربه نمایند. سونی می گوید که آن ها می خواهند سرویس های شان را به 99 درصد گیمرها ارایه دهند و نه اینکه روی گستره کوچکی تمرکز نمایند.

اطلاعاتی رسمی از برنامه های عرضه پلی استیشن 5 در دست نداریم، ولی طبق گفته منابعی موثق باید آبان سال آینده انتظار عرضه این کنسول و شروع برنامه های نسل بعدی پلی استیشن را داشته باشیم.

در ادامه ویدیویی که سونی در مراسم خود از مقایسه لودینگ بازی اسپایدرمن روی پلی استیشن 4 پرو و پلی استیشن 5 نشان داده را برای تان قرار داده ایم.

منبع: دیجیکالا مگ

به "سونی از برنامه های خود برای پلی استیشن 5 و نسل بعد می گوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سونی از برنامه های خود برای پلی استیشن 5 و نسل بعد می گوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید