سازمان محیط زیست مخالف حضور دام در مناطق حفاظت شده است

فرمانده یگان حفاظت شهرستان شمیرانات گفت: سازمان حفاظت محیط زیست مخالف حضور دائم در مناطق حفاظت شده است و از ورود دام به این مناطق جلوگیری می نماید.

سازمان محیط زیست مخالف حضور دام در مناطق حفاظت شده است

میرزاکریمی فرمانده یگان حفاظت شهرستان شمیرانات در تبادل نظر با خبرنگار ، در رابطه با حفاظت از مناطق حفاظت شده از چرای بی رویه دام اظهار کرد: پارک های ملی ،مناطق تحت حفاظت، اثر طبیعی و ملی و منطقه شکار ممنوع از جمله مناطق چهارگانه تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست هستند که هر کدام دارای قوانین خاص خود هستند.

وی اضافه کرد: سازمان حفاظت محیط زیست در موضوع حفاظت از مراتع در تمام کشور نمی تواند مخالفتی داشته باشد و حفاظت از مراتع بر عهده منابع طبیعی است.

میرزاکریمی گفت: براساس پایش و مطالعات سازمان منابع طبیعی ظرفیت دام و مراتع معین و ممیزی حضور دام در آن منطقه را اعلام می نماید.

فرمانده یگان حفاظت شمیرانات گفت: سازمان حفاظت محیط زیست برای حضور دائم در مناطق حفاظت شده همچنان مخالفت خود را اعلام نموده است و از ورود دام به این مناطق جلوگیری می نماید.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست برای حفاظت مناطق تحت نظارت خود خریداری امتیاز بهره برداری دامداران از مراتع بود که این کار موجب شد مناطق تحت نظارت سازمان بدون تجاوز همچنان پایدار بماند.

میرزاکریمی توضیح داد: منطقه خارتوران استان سمنان یکی از مناطق تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست است که سازمان محیط زیست با همکاری دیگر دستگاه ها پروانه چرای دام و بهره برداری از مراتع را از دامداران خریداری کرد.

وی بیان نمود: مناطق تحت حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان ذخیره گاه زیست کره کشور محسوب می شوند چرا که این مناطق دارای گونه های با ارزش گیاهی و جانوری منحصر به فردی هستند که نیازمند حفظ و حراست بیشتری هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سازمان محیط زیست مخالف حضور دام در مناطق حفاظت شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان محیط زیست مخالف حضور دام در مناطق حفاظت شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید