رضاییان: 70 درصد ورزشگاه های ما امنیت لازم برای برگزاری مسابقات را ندارند، استانداردسازی در این مدت کم غیرممکن است

مسعود رضاییان، مدیرعامل پیشین چند باشگاه لیگ برتری معتقد است که اکثر ورزشگاه های کشورمان برای تیم ها, بازیکنان و تماشاگران امنیت و استانداردهای لازم را ندارند.

رضاییان: 70 درصد ورزشگاه های ما امنیت لازم برای برگزاری مسابقات را ندارند، استانداردسازی در این مدت کم غیرممکن است

مسعود رضاییان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران, درباره رعایت الزامات مدنظر فدراسیون فوتبال برای برگزاری مسابقات لیگ برتر و اینکه احتمال دارد فصل نوزدهم این مسابقات به دلیل مساعد نبودن استادیوم ها آغاز نشود, گفت: آنچه که همه کاملاً به آن واقف هستند این است که شرایط بازی کردن در بسیاری از استادیوم های کشور وجود ندارد و شاید فقط سه یا چهار استادیوم آمادگی لازم برای برگزاری مسابقات را داشته باشند. مابقی استادیوم ها که حدود 70 درصد می شود، برای تیم ها, بازیکنان و تماشاگران امنیت و استانداردهای لازم را ندارند.

وی در ادامه افزود: در سال های اخیر هر چه تلاش شد تا مسائل استادیوم ها برطرف شود متأسفانه کاری پیش نرفت, چراکه ساخت و نوسازی استادیوم ها فراتر از توانایی های باشگاه هاست. البته دو باشگاهی را که متصل به کارخانه های بزرگ هستند، باید فاکتور بگیریم, هرچند که آنها نیز در دراز مدت پیروز شدند که صاحب استادیوم شوند، اما اینکه سایر باشگاه ها در این مدت کم بتوانند استادیوم های شان را استانداردسازی کنند، غیرممکن است.

معاون باشگاه صنعت نفت آبادان با بیان اینکه اعلام ضرب العجل 12 ماهه برای رسیدن به استاندارد و رسیدن به سطح مطلوب به نظر امکان پذیر نمی رسد.، اعلام کرد: اخیراً هرچه درباره این موضوعات اخطار داده شده بود, باشگاه ها جدی نگرفتند. اصلاً نمی توانند که این قضایا را جدی بگیرند، چون توانایی پرداخت چنین هزینه هایی را ندارند. از سوی دیگر این بخش مربوط می شود به وزارت ورزش و سازمان توسعه و نگهداری اماکن ورزشی, چرا که آنها وظیفه ساخت و تجهیز استادیوم ها را بر عهده دارند، اما این دستورالعمل دارد باشگاه ها را تحت فشار قرار می دهد.

رضاییان یادآور شد: ممکن است بعضی استادیوم ها با برطرف کردن چند مورد سطحی آمادگی لازم را برای میزبانی از مسابقات داشته باشند، اما بعضی از استادیوم ها هستند که به کل زیرساخت های شان مشکل دارد و برطرف شدن این مسائل بسیار زمان بر است, مگر اینکه اجازه داده نشود که بازی در این استادیوم ها انجام شود و بازی ها به شهر های دیگر منتقل شوند که این مورد هم عملی نخواهد بود, چرا که تصور اینکه این فوتبال نصفه و نیمه در شهر های دیگر نباشد نیز بسیار سخت است. البته امیدواریم فدراسیون فوتبال اختیارات لازم برای انجام این کار را داشته باشد که متأسفانه ندارد. شورای تأمین اگر مقرر کند یک بازی در یک استادیوم برگزار شود کسی نمی تواند جلوی این تصمیم را بگیرد و حرفی بزند, مگر اینکه استادیوم های میزبان بعضی استادیوم ها را از ابتدا در شهرهای دیگر در نظر بگیرند و یا تصمیم بگیرند بازی ها را بدون تماشاگر برگزار کنند که آن هم راه چاره مناسبی نخواهد بود.

وی اشاره کرد: برای برطرف کردن مسائل استادیوم ها چند مورد وجود دارد. اول اینکه باشگاه ها توان نوسازی و استانداردسازی استادیوم ها را ندارند، مورد دیگر این است که برطرف شدن کلیه مسائل در این زمان کم به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود و مشکل سوم این است که بعید است فدراسیون بتواند پای حرفش بماند و بازی ها را یا برگزار نکند یا در استادیوم های شهرهای دیگر برگزار کند که باید در این صورت متحمل فشارهای جانبی شود. مثلاً اگر نفت مسجدسلیمان قرار باشد در مسجدسلیمان بازی نکند و به تهران برود دیگر این تیم نفت مسجدسلیمان نیست و می شود نفت تهران و یا اگر صنعت نفت آبادان قرار باشد به شیراز برود دیگر نفت صنعت نفت آبادان نیست و می شود صنعت نفت شیراز و به کل هویتش را از دست می دهد.

مدیرعامل پیشین باشگاه فولاد خوزستان در پایان تأکید کرد: اعتقاد دارم که اگر چرخه لنگ لنگان و ناایمن لیگ همین طور حرکتش را ادامه دهد, بهتر از این است که به کل متوقف شود و مسافرانش را پیاده کند. در این حالت، حرکت قطع می شود نه اتوبوس هایی که این حرکت را انجام می دهند. اگر به بهانه اینکه می خواهیم استادیوم های مان را درست کنیم یک سال مسابقات لیگ را برگزار نکنیم, آیا بعد از یک سال ما با استادیوم های استانداردی مانند کشور قطر روبه رو خواهیم شد؟! اگر می خواهید در خانه فیل نگه دارید باید خانه ای به اندازه این موجود داشته باشید. آیا اگر لیگ را تعطیل کنیم ما از فردای آن روز استانداردسازی استادیوم ها را آغاز می کنیم؟! اگر لیگ نوزدهم تعطیل شود, می گوییم که می رویم به استقبال آماده سازی استادیوم ها برای لیگ بیستم؟! من بعید می دانم که این اتفاق رخ دهد و در صورتی که لیگ نوزدهم برگزار نشود فقط یک خط تیره مقابل این فصل از رقابت ها می خورد و یک حسرت همیشگی از عدم برگزاری آن می ماند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رضاییان: 70 درصد ورزشگاه های ما امنیت لازم برای برگزاری مسابقات را ندارند، استانداردسازی در این مدت کم غیرممکن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضاییان: 70 درصد ورزشگاه های ما امنیت لازم برای برگزاری مسابقات را ندارند، استانداردسازی در این مدت کم غیرممکن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید