تسلا رودستر با امکان معلق شدن در هوا!

وب سایت دیجیاتو - سعید علیپور: ایلان ماسک مدیرعامل 47 ساله تسلا و SpaceX که همیشه به خاطر ایده های متفاوت و ادعاهای بعضا مبالغه آمیز در کانون توجه رسانه ها قرار گرفته، اخیرا باز هم با طرح یک ادعای بزرگ خبرساز شده است. به گفته آقای ماسک نسل بعدی تسلا رودستر توانایی جدا شدن از زمین و پرواز کردن را خواهد داشت.

تسلا رودستر با امکان معلق شدن در هوا!

در اواسط سال گذشته بود که مدیرعامل تسلا از یک آپشن جالب برای رودستر پرده برداری کرد. این آپشن پکیج SpaceX نامگذاری شده و با سفارش آن 10 پیشران راکت به رودستر اضافه می گردد. در زمان معرفی ایلان ماسک وظایف این پیشران ها را یاری به شتابگیری سریع تر، دست یابی به سرعت های بالاتر، توقف و عبور بهتر خودرو از پیچ ها عنوان نموده بود.

کارآفرین پیروز آمریکایی اخیرا در پاسخ به یکی از یوتیوبرهای معروف با انتشار توئیتی از امکان معلق سازی و به پرواز در آوردن رودستر خبر داده است، امری که به نظر می رسد یکی دیگر از وظایف پیشران های مذکور باشد.

با توجه به سابقه ای که ایلان ماسک در اجرایی کردن ایده های عجیب و غریب دارد، می توان با احتمال قریب به یقین گفت که تسلا تمام کوشش خود را برای به پرواز در آوردن رودستر خواهد نمود. اما در این بین یک مساله مهم وجود دارد و آن اینکه آیا پرواز یک خودرو در خیابان های عمومی به همین راحتی امکان پذیر خواهد بود؟ همچنین آیا عموم مردم خواهند توانست چنین خودرویی را خریداری نمایند؟

متخصصان علم مکانیک معتقدند که بدنه یک خودرو عادی ظرفیت کافی برای ذخیره سازی انرژی لازم برای غلبه بر جاذبه را ندارد و حرکات تسلا در نهایت می تواند در حد معلق شدن کوتاه مدت باشد.

فارغ از بحث توانایی پرواز و معلق ماندن در هوا، تسلا رودستر عملکردی استثنایی دارد. همانطور که پیشتر به اطلاعتان رسانده ایم، این خودرو به لطف پیشرانه قدرتمند خود شتابی برابر با 1.9 ثانیه داشته و قادر است به نهایت سرعت 402 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. همچنین تسلا قول داده با توجه به بکارگیری باتری 200 کیلووات ساعتی، این اتومبیل برقی فوق سریع تا 1000 کیلومتر مسافت را با یک بار شارژ پشت سر بگذارد.

حال باید تا سال آینده و عرضه رسمی رودستر منتظر بمانیم و ببینیم که آیا تسلا و ایلان ماسک با ارایه قابلیت پرواز، بار دیگر خواهد توانست بزرگان صنعت خودرو را به چالش بکشد یا خیر.

منبع: برترین ها

به "تسلا رودستر با امکان معلق شدن در هوا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلا رودستر با امکان معلق شدن در هوا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید