تداوم بارش های پراکنده در استان های مختلف کشور

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: پیش بینی ها نشان می دهد تا آخر این هفته بارش های پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد در نقاط مختلف کشور ادامه خواهد داشت.

تداوم بارش های پراکنده در استان های مختلف کشور

به گزارش ایرنا، کبری رفیعی روز دوشنبه گفت : طی امروز و فردا (17 و 18 تیر) در بعضی از مناطق به ویژه در ساعات بعد از ظهر در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و مازندران گاهی رگبار موقتی رخ می دهد که در بعضی از ساعات با رعد و برق و وزش باد همراه خواهد بود.

وی گفت: روز چهارشنبه نیز همین شرایط را در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل خواهیم داشت؛ پنج شنبه و آدینه آسمان بیشتر مناطق کشور صاف است به جز شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی که بارش های پراکنده خواهند داشت.

وی ادامه داد: همچنین در سه روز آینده در ارتفاعات شمال هرمزگان و ارتفاعات جنوب کرمان نیز احتمال بارش های پراکنده وجود دارد که با رعد و برق همراه خواهد بود.

  • ادامه گرد و خاک در نوار شرقی کشور

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در نوار شرقی کشور پدیده غالب وزش بادهای شدید خواهد بود که با تداوم آن در بعضی از ساعات گرد و خاک و کاهش دید افقی و کیفیت هوا را به ویژه در منطقه زابل به دنبال دارد.

وی گفت: طی همین مدت نیز در جنوب سمنان، جنوب تهران، شرق استان یزد، شمال و شرق اصفهان، قم، مرکزی و استان خوزستان وزش باد به نسبت شدید خواهیم داشت که گاهی با گرد و خاک همراه خواهد بود.

به گفته وی روزهای سه شنبه و چهارشنبه بخش های مرکزی و شرقی خلیج فارس روبرو خواهد بود.

  • آسمان تهران صاف

کارشناس سازمان هواشناسی اضافه نمود: امروز آسمان تهران پدیده خاصی ندارد و صاف خواهد بود، البته در بعد از ظهر و اوایل شب وزش باد رخ می دهد، کمینه دمای امروز پایتخت 22 درجه بالای صفر بود که فردا به 25 درجه خواهد رسید، بیشینه دمای امروز تهران نیز 39 درجه می گردد.

رفیعی گفت: اردبیل با دمای 9 درجه بالای صفر، شهرکرد 11 درجه و زنجان 12 درجه بالای صفر، همچنین اهواز 49 درجه بالای صفر، قم 43 و یزد 42 درجه بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرم ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

منبع: همشهری آنلاین

به "تداوم بارش های پراکنده در استان های مختلف کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم بارش های پراکنده در استان های مختلف کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید